Wyjazd szachistów Chrobrego na Litwę

W dniach od 07 do 10 lipca b.r. pięcioosobowa reprezentacja gnieźnieńskiego Chrobrego przebywała w litewskich Radviliskis, biorąc udział w trzech imprezach zorganizowanych przez tamtejszy klub szachowy z okazji dni miasta.

 W rozegranym pierwszego dnia 9-rundowym turnieju szachów błyskawicznych (P 3’+2”), w którym rywalizowało 25 zawodników, nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: 5 Mirosław Sobczak – 5,5 punktów, 7 Szymon Banach, 11 Oktawia Wilk, 12 Kamil Żurawski – wszyscy po 5 punktów, 25 Mateusz Żurawski – 4 punkty.

Wyniki Blitza 3’+2”

W rozegranym w sobotę, 8 lipca 5-rundowym turnieju drużynowym granym systemem mecz i rewanż  (P 10’+5”) z udziałem 5 ekip reprezentujących litewskie ośrodki szachowe młody zespół Chrobrego osiągnął historyczny sukces i uplasował się na miejscu 2 z dorobkiem 7 punktów meczowych. Dla naszej drużyny punkty na kolejnych szachownicach zdobyli: Mateusz Żurawski – 4,5, Szymon Banach (1 miejsce na 2 szachownicy) – 8, Mirosław Sobczak (3 miejsce na 3 szachownicy) – 7, Oktawia Wilk (2 miejsce na 4 szachownicy) – 7,5, Kamil Żurawski (1 miejsce na 5 szachownicy) – 8,5 – wszyscy z 10 partii.

Klasyfikacja drużynowa

280 1499763272202

Klasyfikacja indywidualna

277 1499763216255

Natomiast w zorganizowanym w niedzielę, 9 lipca 9-rundowym turnieju głównym, rozgrywanym w formule szachów szybkich (P 10’+5”) na starcie stanęło 32 zawodników. Nasi reprezentanci zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 8 Szymon Banach – nagroda dla najlepszego zawodnika z Gniezna, 9 Oktawia Wilk – nagrodzona jako najlepsza w klasyfikacji kobiet, 11 Mirosław Sobczak – wszyscy po 5,5 punktów, 13 Mateusz Żurawski – 5 punktów, 19 Kamil Żurawski – 4 punkty.

Wyniki Rapid 10’+5”

W czasie wolnym zawodnicy Chrobrego zwiedzali miejscowe atrakcje turystyczne, brali udział w obchodach Dni Radwiliszek oraz rozegrali integracyjny turniej blitza.

Blitz Radviliskis 3’+2”

Warto zaznaczyć, że wizyta była kolejnym elementem wieloletniej i owocnej współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi szachistami z obu miast partnerskich. Odbyła się ona przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta Gniezna.