Wyjazd Zuzanny Szeląg na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych

Jutro zaczyna się w Książu koło Wałbrzycha Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. W grupie dziewcząt do lat 12 (D 12), która liczy 48 uczestniczek udział bierze reprezentantka Chrobrego Gniezno Zuzanna Szeląg. Zawody te – stanowiące oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w szachach klasycznych – są zwieńczeniem wielomiesięcznych eliminacji, które odbywały się w 2012 roku. Przypomnijmy, że w eliminacjach tych (zarówno w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski, w Finale Mistrzostw Wielkopolski jak i w Mistrzostwach Makroregionu) Zuzanna zawsze okazywała się najlepsza, zdobywając złote medale. Również i tym razem liczymy na dobry występ naszej zawodniczki, choć oczywiście o medal będzie niezmiernie trudno. Warto podkreślić, że sam udział w finałach mistrzostw Polski jest już sporym sukcesem, osiągniętym przez juniora naszego klubu po raz pierwszy od 5 lat. Zapytaliśmy Zuzę z jakimi oczekiwaniami wyjeżdża na najważniejszy jak dotąd turniej w życiu: Po raz pierwszy biorę udział w turnieju takiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Nie ukrywam, że mam tremę i nie wiem jak wypadnę w konfrontacji z zawodniczkami z innych regionów niż Wielkopolska. Mam 12 lat i mam nadzieję, że przede mną jeszcze dużo ważnych turniejów. Jedno jest pewne: po lekturze różnych wywiadów, refleksji na temat juniorów i juniorek, ja do Książa zabieram komplet szachów.

 

Zachęcamy do śledzenia poczynań naszej młodej reprezentantki. Rozgrywki przeprowadzone zostaną na dystansie 9 rund i potrwają od 11 do 17 kwietnia b.r. Opiekunem klubowym Zuzanny w Książu jest Mirosław Sobczak, zaś konsultantem do spraw przygotowania debiutowego mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki z Poznania.

Zobacz także:

Wyniki OOMwSU – Książ, 10-17.04.2013 r.