Wyniki GP Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′)

W piątek, 15 lutego b.r. rozegrano czwarty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej zorganizowano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika na rozegranie partii. W gronie 15 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Paweł Nawrocki, który wyprzedził Mirosława Sobczaka oraz Łukasza Bardeli – obaj po 9 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg z dorobkiem 4 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach – 6,5 punktów, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Dawid Romański – 5,5 punktów.

 

W tym samym czasie rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 12 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem z kompletem 5 zwycięstw został Mateusz Żurawski, który wyprzedził Edytę Nawrocką oraz Szymona Nawrockiego – oboje po 3,5 punktów

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej rozgrywany tempem po 10 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 1 marca 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30).

Jednocześnie przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 23 lutego inauguracja Grand Prix „Szachy na basenie” (szczegóły na naszej stronie). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki IV turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w brze błyskawicznej (P 5′) – 15.02.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 4 turniejach

Wyniki IV turnieju Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK (P 15′) – 15.02.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 4 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga