Wyniki GP Dyrektora MOK w grze błyskawicznej

W piątek, 12 kwietnia b.r. odbył się siódmy turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 11 rund w tempie po 3 minuty dla zawodnika plus 2 sekundy za wykonane posunięcie. W gronie 14 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził juniora Szymona Banacha – 9 punktów oraz Pawła Nawrockiego – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Ewa Zamiar, która zgromadziła 3 punkty. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Jakub Pogodziński – 4 punkty.

 


Równolegle rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 11 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Szymon Nawrocki, który zdobywając 4,5 punktów wyprzedził Jana Kukorowskiego – i Mateusza Żurawskiego – obaj po 4 punkty.

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej rozgrywany tempem po 5 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 19 kwietnia 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki VII turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 12.04.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 7 turniejach

Wyniki VII turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 12.04.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 7 turniejach