Wyniki III turnieju Grand Prix „Szachy na basenie” 2012

W sobotę, 25 sierpnia b.r. rozegrano trzeci z zaplanowanych czterech turniejów Grand Prix o Puchar Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka i Rekreacji „Szachy na basenie” 2012. Na starcie stanęło 24 szachistów z Gniezna, Poznania oraz Radomia. Na niższą niż zwykle frekwencję w turniejach rozgrywanych na gnieźnieńskim basenie wpłynął nie tylko okres urlopowy, ale także udział szachistów z Gniezna i Żydowa w corocznym turnieju z Obrze koło Wolsztyna. Rywalizację przeprowadzono na dystansie 7 rund, w których każdy z graczy dysponował po 15 minut na rozegranie partii. Zasłużone zwycięstwo odniósł Jan Kujawski, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Wiesława Banacha oraz Pawła Nawrockiego – obaj po 5,5 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4 Karol Nawrocki, 5 Emil Wiśniewski, 6 Lidia Stelmaszyki, 7 Kamil Żurawski – wszyscy po 4,5 punktów, 8 Marek Nawrocki, 9 Kamil Krasiński, 10 Jan Kukorowski – wszyscy po 4 punkty.W klasyfikacji najlepszych zawodniczek turnieju triumfowała Lidia Stelmaszyk- 4,5 punktów, która wyprzedziła juniorkę Zuzannę Szeląg oraz Ewę Zamiar – obie po 3,5 punktów. W klasyfikacji juniorów do lat 10 najlepszym okazał się Jan Kukorowski, wyprzedzając Huberta Niemiera – 3,5 punktów oraz Alana Kajdaniaka – 3 punkty. Wśród juniorów do lat 14 zwyciężył Karol Nawrocki przed Kamilem Żurawskim i Zuzanną Szeląg. W gronie najstarszych juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Marek Nawrocki, który wyprzedził Kamila Krasińskiego.

 

 

Organizatorami imprezy był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy oraz bilety wstępu na gnieźnieński basen. Ostatni turniej cyklu odbędzie się 21 października.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki III turnieju GP „Szachy na basenie” 2012 25.08.2012

Klasyfikacja generalna po III turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga