Wyniki IV turnieju GP 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów

W piątek, 27 kwietnia rozegrano czwarty turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w każdy ostatni piątek miesiąca. Tym razem na starcie stanęło 26 uczestników. W zawodach zwyciężył z kompletem 7 punktów Łukasz Bardeli przed Szymonem Banachem – 6 punktów oraz Emilem Wiśniewskim – 5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Edyta Nawrocka, która zgromadziła 3 punkty. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 2 punkty; w grupie do lat 10 Antoni Kamiński – 3 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Piotr Kamiński, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 6 punktów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

W klasyfikacji generalnej GP po czterech rozegranych turniejach prowadzi Łukasz Bardeli – 60 punktów przed Szymonem Banachem – 50,5 punktów oraz Wiesławem Banachem – 41,5 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że – w odróżnieniu od GP Dyrektora MOK, w której do klasyfikacji liczyć się będą wszystkie turnieje – w Grand Prix 90-lecia GKSz pod uwagę brane będą wyniki z 8 najlepszych występów poszczególnych zawodników.

Kolejny turniej z tego cyklu zaplanowano na piątek, 25 maja b.r. w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapisy do 17.30. Start pierwszej rundy o 17.45. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki GP 90-lecia GKSz 27.04.2012 r.

Klasyfikacja generalna po 4 turniejach