Wyniki IX turnieju GP 90-lecia GKSz

W piątek, 30 listopada b.r. rozegrano dziewiąty turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tym razem na starcie stanęło 20 uczestników. W zawodach zwyciężył Łukasz Bardeli, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Pawła Nawrockiego oraz Wiesława Banacha – obaj po 5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3 punkty. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski; w grupie do lat 10 Alan Kajdaniak – 2,5 punktów; w gronie 14-latków najlepszym był Kamil Żurawski – 4  punkty, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 5 puntów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski. W klasyfikacji generalnej przed rozegraniem ostatniego turnieju, który odbędzie się w piątek, 7 grudnia b.r. prowadzi Łukasz Bardeli z dorobkiem 120 punktów przed Szymonem Banachem – 102 punkty i Janem Kujawskim – 100 punktów. Zaznaczyć należy, że do końcowej klasyfikacji GP 90-lecia GKSz liczyć się będzie każdemu zawodnikowi jego 8 najlepszych rezultatów uzyskanych w poszczególnych turniejach. Podana poniżej tabela z klasyfikacją po rozegraniu 9 turnieju uwzględnia tę zasadę, co oznacza, że tym zawodnikom, którzy uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych 9 turniejach odrzucono turniej z najmniejszą ilością zdobytych punktów.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki IX turnieju GP 90-lecia GKSz 1.12.2012 r.

Klasyfikacja generalna po IX turniejach