Wyniki kolejnego turnieju GP Dyrektora MOK 2014

W piątek, 21 lutego b.r. rozegrano kolejne zawody w ramach rozgrywek Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie 2014. Tym razem rywalizowano w 7-rundowym turnieju szachów szybkich, w którym zawodnicy na zegarze mieli po 7 minut i za każde wykonane posunie otrzymywali dodatkowo 3 sekundy. Udział w nim wzięło 17 szachistów. Zwycięstwo odniósł Wiesław Banach, który wyprzedził Szymona Banacha – obaj po 6 punktów oraz Piotra Kamińskiego – 5 punktów. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Szeląg – 4 punkty. W klasyfikacji juniorów do lat 10 triumfował Mateusz Żurawski – 3,5 punktów; do lat 14 Zuzanna Szeląg, zaś do lat 18 Szymon Banach. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następną „piątkową” imprezą w MOK-u będzie turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, który zaplanowano na piątek, 28 lutego b.r. Zapisy do 17.30, początek pierwszej rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki IV turnieju szachów szybkich P 7’+3″ – Gniezno, 21.02.2014 r.

Klasyfikacja GP 2014 w szachach szybkich po 4 turniejach