Wyniki kolejnych turniejów Grand Prix Dyrektora MOK

W piątek, 17 maja b.r. odbył się dziewiąty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem – ze względu na niską frekwencję – turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 7 rund w tempie po 3 minuty dla zawodnika plus 2 sekundy za wykonane posunięcie. W gronie 8 zawodników zwycięstwo z kompletem 7 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził dwóch zawodników: Mirosława Sobczaka i Szymona Banacha, którzy zajęli ex aequo drugie miejsce z dorobkiem 5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Ewa Zamiar, która zgromadziła 1 punkt. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach.

Równolegle rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 8 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Mateusz Żurawski, który zdobywając 4,5 punktów wyprzedził Jana Kukorowskiego – 4 punkty i Szymona Nawrockiego – 3 punkty.

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej rozgrywany tempem po 5 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 24 maja 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki IX turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 17.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 9 turniejach

Wyniki IX turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 17.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 9 turniejach