Wyniki kolejnych turniejów rozegranych w ramach GP Dyrektora MOK

W piątek, 21 marca b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano kolejne turnieje w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2014. Pierwszym z nich był turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, w którym udział wzięło 11 uczestników. W jego trakcie odbyło się 7 rund systemem szwajcarskim, w których skojarzona para rozegrała dwie partie (białym i czarnym kolorem). Zwyciężył Łukasz Bardeli z kompletem 14 punktów, który wyprzedził Wiesława Banacha – 12 punktów i Szymona Banacha – 9,5 punktów punktów. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Szeląg – 8 punktów. Wśród juniorów triumfował Szymon Banach, zaś w gronie zawodników z III kategorią Mateusz Żurawski – 6 punktów.

 

Natomiast drugi turniej – GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – przeznaczony był dla młodych adeptów szachów do IV kategorii włącznie. Na starcie zgromadził czterech juniorów ze szkółki szachowej MOK, którzy rozegrali 6 rund systemem dwukołowym w tempie szachów szybkich P 10′. Zwycięstwo z dorobkiem 5,5 punktów odniósł Aleksander Łepski, który wyprzedził Oliwiera Szynkowskiego – 3,5 punktów i Szymona Konieczkę  – 3 punkty.

Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej (P’ 10) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się w piątek, 4 kwietnia. Początek o 17.45. Zapisy do 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki III turnieju GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 21.03.2014 r.

Klasyfikacja GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 3 turniejach

Wyniki III turnieju GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 21.03.2014 r.

Klasyfikacja GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 3 turniejach