Wyniki kolejnych turniejów w Miejskim Ośrodku Kultury

W piątek, 18 października b.r. odbył się szesnasty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. W gronie 17 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10,5 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Szymona Banacha – 10 punktów i Wiesława Banacha – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Ewa Zamiar, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był junior Szymon Nawrocki – 3 punkty. Jednocześnie rozegrany został czwarty turniej Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 7 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Aleksander Łepski, który wyprzedził Mikołaja Poremskiego – obaj po 4 punkty oraz Julię Zamiar – 3 punkty. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Uwaga: następne imprezy z cyklu GP (P 3’+2″ oraz P 15′ dla szkółki szachowej) już za tydzień, 25 października. Wtedy to rozegrane zostaną awansem turnieje pierwotnie zaplanowane na 22 listopada, czyli w terminie, w którym odbędą się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz więcej:

Wyniki XVI turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′) – 18.10.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 16 turniejach

Wyniki IV turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 18.10.2013 r.

Klasyfikacja Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po IV turnieju