Wyniki letnich turniejów szachowych z udziałem naszych zawodników

Dobiega końca okres wakacji. Staraliśmy się możliwie na bieżąco informować o wszystkich imprezach szachowych organizowanych na terenie Gniezna oraz relacjonować występy zawodników Chrobrego w rozgrywkach ligowych oraz turniejach mistrzowskich. Nasi szachiści występowali również w indywidualnych turniejach rozgrywanych tradycyjnie w okresie letnich wakacji. Dziś garść informacji o wynikach w nich uzyskanych.

 

XXII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. Biskupa Jerzego Dąbrowskiego, Marzenin 3-5 lipca 2012 r.

W rozgrywanym na początku wakacji, 9-rundowym turnieju juniorskim w Marzeninie tradycyjnie dobrze spisali się młodzi zawodnicy Chrobrego. Tym razem reprezentowało nas utalentowane rodzeństwo Nawrockich. W grupie chłopców do lat 10 (C 10) po raz kolejny zwycięstwo odniósł Szymon Nawrocki z dorobkiem 8 punktów. W grupie chłopców do lat 16 (C 16) jego bracia Karol i Marek zajęli odpowiednio miejsca 2 i 3 (7,5 i 7 punktów), zaś wśród dziewcząt do lat 13 (D 13) Edyta Nawrocka zakończyła rywalizację na miejscu drugim, zdobywając 7 punktów. Nasi młodzi zawodnicy potwierdzili spore już umiejętności, plasując się na czołowych pozycjach w swoich grupach wiekowych. Turniej w Marzeninie od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych adeptów królewskiej gry (korzystny termin, mała odległość od Gniezna, niskie koszty uczestnictwa, przyjazna atmosfera, dobra organizacja i okazałe nagrody). Warto zatem w nim uczestniczyć, pamiętając jednak o tym, by konfrontować się również z zawodnikami w nieco silniej obsadzonych turniejach. Tylko w ten sposób można podnosić swoje szachowe umiejętności i zdobywać wyższe kategorie szachowe.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju C 10

Szczegółowe wyniki turnieju C 16

Szczegółowe wyniki turnieju D 13

VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”, Łazy 29 czerwca-8 lipca 2012 r.

W silnie obsadzonym festiwalu w Łazach wystąpiło 5 zawodników Chrobrego. W turnieju B, który zgromadził na starcie 193 szachistów, Jerzy Łacina zakończył rywalizację na miejscu 100 z dorobkiem 4,5 punktów. Nasi juniorzy zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 127 Wojtek Doberschütz 4 punkty, 184 Michał Łacina – 2,5 punktów, 189 Kacper Gumienny – 2 punkty. W turnieju C, na starcie którego stanęło 80 zawodników, junior Mikołaj Poremski był 69, gromadząc 3 punkty (wszyscy z 9 partii). Na uwagę zasługuje występ jedynego seniora reprezentującego nas w Łazach – Jerzego Łaciny, który po dobrej grze wypełnił normę na II kategorię szachową. Podkreślić należy, że jeszcze kilka miesięcy temu był on zawodnikiem niezrzeszonym, który nie legitymował się żadną kategorią. Juniorzy wystąpili na miarę swoich aktualnych możliwości, przekonując się jednocześnie, że do mistrzostwa jeszcze długa droga, którą przebyć można jedynie ciężką pracą własną oraz systematycznymi treningami.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju B

Szczegółowe wyniki turnieju C

„Obra Lato” 2012, Obra k/Wolsztyna 22-26 sierpnia 2012 r.

Dobrze spisali się także nasi zawodnicy w tradycyjnym, 9-rundowym turnieju rozgrywanym w Obrze koło Wolsztyna. W turnieju A, w którym udział wzięło 58 zawodników, Mirosław Sobczak zdobywając 8 punktów i nie ponosząc żadnej porażki, zakończył rywalizację na bardzo wysokim, 2 miejscu, zaś junior Szymon Banach z dorobkiem 5,5 punktów na miejscu 8. Należy żałować, że z wysokiej formy Mirka nie będzie mogła skorzystać drużyna Chrobrego wyjeżdżająca za kilka dni na rozgrywki II ligi seniorów. Na uwagę zasługuje również „wyczyn: Szymona, który w Obrze wypełnił normę na I kategorię, po tym jak po raz pierwszy uczynił to zaledwie kilka dni wcześniej, podczas gnieźnieńskiego turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR. Nasi zawodnicy potwierdzili w Obrze, że nie jest im obca także gra błyskawiczna. W 11-rundowym turnieju blitza P 5′, w którym udział wzięło 28 zawodników pewne zwycięstwo z dorobkiem 10,5 punktów odniósł Szymon, zaś Mirek był trzeci – 7,5 punktów. W Obrze wystąpiło także kilku zawodników z – współpracujących z Chrobrym – klubów Hetmana Żydowo oraz Iskry Marzenin. W turnieju B, w którym udział wzięło 10 zawodników, na 8 miejscu rywalizację zakończył Artur Gołańczyk z Hetmana Żydowo. W grupie C (20 uczestników) jego klubowi koledzy uplasowali się na następujących pozycjach: 3 Arkadiusz Bryska, 4 Marek Sanok, 9 Michał Gołańczyk, 12 Karol Kałużny, zaś zawodnicy Iskry Marzenin zakończyli turniej na następujących miejscach: 13 Mateusz Ejsak, 14 Norbert Jasiecki, 15 Artur Siejak.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju A

Zdjęcia z Obry nadesłane przez Andrzeja Jasieckiego