Wyniki majowego turnieju GP Elpos-Prymus-MOK

W piątek, 17 maja b.r. rozegrano piąty turniej tegorocznej edycji Grand Prix Elpos-Prymus-MOK. 

W sześciorundowych zawodach szachów szybkich (P 10′) udział wzięło 19 młodych adeptów królewskiej gry, którzy uczestniczą w cotygodniowych zajęciach „Szkółki Szachowej MOK”. Wyniki oraz dorobek punktowy triumfatorów w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:

Grupa do lat 8:

1. Oliwier Radwański – 3,5

2. Aleksander Meller – 3

3. Leon Szeszycki – 2,5

Grupa do lat 10: 

1. Anna Oszutowska – 4,5

2. Filip Witkowski – 4

3. Aleksandra Łukasik – 3,5

Grupa powyżej 10 lat:

1. Karol Stanisławski – 5

2. Oskar Radwański – 4,5

3. Mikołaj Gubała – 4

Triumfatorzy otrzymali pamiątkowe kubki oraz medale ufundowane przez firmę Elpos, zaś wszyscy uczestnicy słodycze i upominki. Zawody sprawnie sędziował Szymon Banach. Szósty turniej cyklu odbędzie się już po wakacjach, w piątek, 13 września.

Zobacz także:

Wyniki piątego turnieju

Klasyfikacja generalna po 5 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Arkadiusza Oszutowskiego