Wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego

W sobotę, 10 grudnia b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zgromadził on na starcie 25 młodych adeptów „królewskiej gry”, którzy uczęszczają na zajęcia działających przy gnieźnieńskim MOK-u szkółek szachowych.

W klasyfikacji juniorów powyżej 10 roku życia triumfował Karol Nawrocki – 5,5 punktów, przed Piotrem Kamińskim – 5 punktów i Edytą Nawrocką – 4,5 punktów. W grupie dzieci do lat 10 najlepszą okazała się Zuzanna Szeląg – 4,5 punktów, która wyprzedziła Szymona Nawrockiego – również 4,5 punktów i Mateusza Żurawskiego – 4 punkty. Turniej stanowił także okazję do zdobycia lub podwyższenia kategorii szachowych. Skorzystali z niej: Igor Ryczkowski, który wypełnił normę na IV Kategorię oraz Mikołaj Poremski, Kamil i Mateusz Żurawscy, Tomasz Badyna, Maciej Kaniewski i Michał Kaźmierczak – zdobywcy V kategorii. Najlepsi w obu klasyfikacjach otrzymali puchary, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy oraz słodycze.

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego

Zdjęcia z turnieju