Wyniki październikowego turnieju P 10′ GP MOK

W piątek, 4 października b.r. rozegrano kolejny turnej z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK. Tym razem na starcie stanęło 17 szachistów. Każdy z zawodników rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował z kompletem zwycięstw Łukasz Bardeli przed Mirosławem Sobczakiem i Szymonem Banachem – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została Edyta Nawrocka, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 8 triumfował Aleksander Łepski – 1,5 punktów; w grupie do lat 10 najlepszym okazał się Mateusz Żurawski – 3 punkty. W grupie do lat 14 zwyciężył Mikołaj Poremski – 4 punkty. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 15 listopada, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK odbędą się już za tydzień, 11 października. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Wyniki VIII turnieju P 10′ MOK 2013 – 04.10.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po 8 turniejach