Wyniki piątkowych turniejów GP Dyrektora MOK i GP szkółki szachowej

W piątek, 11 października b.r. odbył się piętnasty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie 3’+2” dla zawodnika. W gronie 16 zawodników zwycięstwo z kompletem 11 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Mirosława Sobczaka – 9 punktów i Wiesława Banacha – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3,5 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach – 8 punktów, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był junior Jan Kukorowski – 4 punkty. Jednocześnie rozegrany został trzeci turniej z Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 3 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 6 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorką została Dorota Doberschütz. Drugie i trzecie miejsce ex aequo zdobyli Krzysztofa Matysiak i Aleksander Łepski – wszyscy po 4 punkty. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następne imprezy z cyklu GP już za tydzień, 18 października. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Wyniki XV turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 11.10.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 15 turniejach

Wyniki III turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 11.10.2013 r.

Klasyfikacja Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po III turnieju