Wyniki piątkowych turniejów w Miejskim Ośrodku Kultury

W piątek, 8 listopada b.r. rozegrano awansem kolejne „piątkowe” turnieje, które pierwotnie zaplanowane były na 20 grudnia b.r. Pierwszym z nich był XVIII turniej błyskawiczny w ramach Grand Prix Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury . Tym razem zawody rozegrano systemem kołowym na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. Zwycięstwo z kompletem 11 punktów odniósł junior Szymon Banach, który wyprzedził Pawła Nawrockiego – 10 punktów i Łukasza Bardeli – 9 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 6 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był junior Jan Kukorowski – 5 punktów. Jednocześnie rozegrany został czwarty turniej Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 5 młodych szachistów. Po rozegraniu 5 rund systemem kołowym tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Krzysztof Matysiak, który zdobył 4 punkty i wyprzedził Mikołaja Poremskiego – 3,5 punktów oraz Aleksandra Łepskiego – 3 punkty. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następna impreza z cyklu GP (P 10′) odbędzie się za tydzień, 15 listopada. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!