Wyniki piątkowych turniejów w MOK-u

W piątek, 27 września b.r. odbył się czternasty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej.

Z powodu udziału większości gnieźnieńskich juniorów w Mistrzostwach Makroregionalnych w Łazach na starcie stanęło jedynie 10 szachistów. W związku z tym turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 9 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. Zwycięstwo z dorobkiem 8 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego i Wiesława Banacha – obaj po 7 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3 punkty. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Marek Nawrocki – 4 punkty, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był Przemysław Doberschütz – 2,5 punktów. Jednocześnie rozegrany został drugi turniej z nowego cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło troje młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 6 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Krzysztof Matysiak, który zdobył 6 punktów i wyprzedził Dorotę Doberschütz – 4 punkty oraz Kacpra Patrzka – 2 punkty. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następną imprezą z cyklu GP będzie turniej P 10′, który zorganizowany zostanie już w najbliższy piątek, 4 października. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Wyniki XIV turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′) – 27.09.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 14 turniejach

Wyniki II turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 27.09.2013 r.

Klasyfikacja Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 2 turniejach