Wyniki piątkowych turniejów w MOK

W piątek, 29 listopada b.r. rozegrano kolejne turnieje rozgrywane w ramach Grand Prix Miejskiego Ośrodka Kultury. Pierwszym z nich był XIX turniej błyskawiczny w ramach Grand Prix Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury . Tym razem zawody rozegrano systemem kołowym na dystansie 9 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. Zwycięstwo z kompletem 9 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził juniora Szymona Banacha – 8 punktów i Emila Wiśniewskiego – 5,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był junior Jan Kukorowski – 1,5 punktów. Jednocześnie rozegrany został siódmy turniej Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 3 młodych szachistów. Po rozegraniu 6 rund systemem dwukołowym tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Krzysztof Matysiak, który zdobył 5 punktów i wyprzedził Aleksandra Łepskiego – 4 punkty oraz Maksymiliana Łepskiego – 3 punkty. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następna impreza z cyklu GP (P 10′) odbędzie się za tydzień, 6 grudnia. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!