Wyniki piątkowych turniejów z cyklu Grand Prix Dyrektora MOK

W piątek, 24 maja b.r. odbył się dziesiąty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. W gronie 12 zawodników zwycięstwo z kompletem 11 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Wiesława Banacha – 9,5 punktów i Mirosława Sobczaka – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 5 punktów, zaś najlepszym zawodnikiem z do III kategorii był Marek Romański – 1 punkt. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach – 7 punktów.

 

Równolegle rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 6 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Jan Kukorowski, który zdobył komplet 5 punktów i wyprzedził Wojtka Kukorowskiego – 3,5 punktów i Szymona Nawrockiego – 2,5 punktów.

Zobacz także:

Wyniki X turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′) – 24.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 10 turniejach

Wyniki X turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 24.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 10 turniejach