Wyniki szóstego turnieju P 10′ GP Dyrektora MOK

W piątek, 31 maja b.r. rozegrano szósty z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK.

Tym razem na starcie stanęło 18 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Łukasz Bardeli przed Szymonem Banachem – obaj po 6 punktów oraz Wiesławem Banachem – 4,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewa Zamiar, która zgromadziła 4,5 punktów. Wśród juniorów do lat 10 triumfował Mateusz Żurawski – 3 punkty. W grupie do lat 14 zwyciężyła Zuzanna Szeląg – 3,5 punktów. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach. Miłym akcentem piątkowego turnieju był udział w nim reprezentującej klub ZMCh Polska YMCA Warszawa mistrzyni FIDE Małgorzaty Bednarskiej-Bzdęgi wraz z mężem Bartłomiejem. Przypomnijmy, że pani Małgorzata to była reprezentantka Polski kobiet, m.in. uczestniczka olimpiady szachowej w Manili w 1992 roku. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się po dopiero wakacjach, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK już za tydzień, 7 czerwca. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Turnieje te pierwotnie miały się odbyć 14 czerwca. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Wyniki VI turnieju P 10′ MOK 2013 – 31.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po 6 turniejach