Wyniki turniejów GP Dyrektora MOK

W piątek, 28 lutego b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano kolejne turnieje w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2014. Pierwszym z nich był turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, w którym udział wzięło 18 uczestników. W jego trakcie odbyło się 7 rund systemem szwajcarskim, w których skojarzona para rozegrała dwie partie (białym i czarnym kolorem). Zwyciężył Łukasz Bardeli – 12 punktów, który wyprzedził Mirosława Sobczaka i Szymona Banacha – obaj po 10 punktów punktów. Najlepszą kobietą okazała się Ewa Zamiar – 7 punktów. Wśród juniorów triumfował Szymon Banach, zaś w gronie zawodników z III kategorią Mateusz Żurawski – 7 punktów.

 

Natomiast drugi turniej – GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – przeznaczony był dla młodych adeptów szachów do IV kategorii włącznie. Na starcie zgromadził siedmioro juniorów ze szkółki szachowej MOK, którzy rozegrali 7 rund systemem kołowym w tempie szachów szybkich P 10′. Zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Alan Kajdaniak, który wyprzedził Aleksandra Łepskiego  – 6 punktów i Oliwiera Szynkowskiego – 4,5 punktów.

Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej (P’ 10) w Miejskim Ośrodku Kultury już w najbliższy piątek, 7 marca. Początek o 17.45. Zapisy do 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki II turnieju GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 28.02.2014 r.

Klasyfikacja GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 2 turniejach

Wyniki II turnieju GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 28.02.2014 r.

Klasyfikacja GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 2 turniejach