Wyniki turnieju GP 90-lecia GKSz

W piątek, 28 września b.r. rozegrano szósty turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w każdy ostatni piątek miesiąca. Tym razem na starcie stanęło 20 uczestników. W zawodach zwyciężył z dorobkiem 6 punktów Paweł Nawrocki, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego – 5,5 punktów oraz  Łukasza Bardeli 5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3,5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 0,5 punktów; w grupie do lat 10 Szymon Nawrocki – 3 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki – 4 punkty, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 4,5 punktów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki VI turnieju GP 90-lecia GKSz 28.09.12 r.

Klasyfikacja generalna po VI turniejach