Wyniki turnieju GP 90-lecia GKSz

W piątek, 9 listopada b.r. rozegrano ósmy turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tym razem na starcie stanęło 22 uczestników. W zawodach zwyciężył Jan Kujawski, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Łukasza Bardeli oraz Pawła Nawrockiego – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Lidia Stelmaszyk, która zgromadziła 3,5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 1 punkt; w grupie do lat 10 Alan Kajdaniak – 3,5 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki – 4,5  punktów, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 4 punkty. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Dwie ostatnie imprezy z cyklu GP 90-lecia odbędą się w piątki, 30 listopada oraz 7 grudnia b.r.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki VIII turnieju GP 90-lecia GKSz, 9.11.2012 r.

Klasyfikacja generalna po VIII turniejach