Wyniki Turnieju Mikołajkowego

W sobotę, 1 grudnia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny Turniej Mikołajkowy dla dzieci. Na starcie stanęło 33 młodych adeptów szachów, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia działającej przy MOK-u Szkółki Szachowej oraz zrzeszenia są w LKS Chrobry Gniezno. Rywalizacja przeprowadzona została na dystansie 7 rund w trzech osobnych grupach, wydzielonych według posiadanego rankingu szachowego. W turnieju C, przeznaczonym dla początkujących zawodników, pewne zwycięstwo z dorobkiem 6,5 punktów odniósł 6-letni Kacper Patrzek ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych. Wyprzedził on Szczepana Kaźmierczaka z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie – 6 punktów oraz Krzysztofa Matysiaka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie – 5 punktów. Turniej B, z udziałem młodych szachistów LKS Chrobry Gniezno, legitymujących się rankingiem do 1400 punktów (średni poziom zaawansowania), rozstrzygnęła na swoją korzyść Edyta Nawrocka, która zgromadziła 6 punktów. Na drugim miejscu zawody zakończył Mateusz Żurawski, zaś na trzecim Jan Kukorowski – obaj po 5 punktów. Natomiast w turnieju A, w którym rywalizowali najbardziej doświadczeni juniorzy Chrobrego, posiadający ranking w wysokości przynajmniej 1600 punktów zwycięstwo odniósł Karol Nawrocki – 6,5 punktów i wyprzedził Wojciecha Doberschütza – 5 punktów oraz Marka Nawrockiego – 4,5 punktów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej grupie otrzymali medale, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Impreza odbyła się przy wsparciu firm: Społem, Elpos oraz Paroc. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju C

Szczegółowe wyniki turnieju B

Szczegółowe wyniki turnieju A

Zdjęcia z imprezy

Relacja TV Gniezno