Wyniki turnieju P 10′ rozegranego w ramach GP 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów

W piątek, 23 marca rozegrano trzeci turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Te comiesięczne, 7-rundowe turnieje rozgrywane w formule Grand Prix cieszą się bardzo dużą popularnością wśród zawodników Chrobrego oraz innych graczy z terenu naszego miasta. Także i tym razem miłośnicy królewskiej gry nie zawiedli, gdyż na starcie stanęło 37 zawodników. W zawodach zwyciężył Wiesław Banach przed Szymonem Banachem oraz Emilem Wiśniewskim – wszyscy po 6 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Edyta Nawrocka, która zgromadziła 3,5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 3 punkty; w grupie do lat 10 Alan Kajdaniak – 3,5 punktów; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 6 punktów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

W klasyfikacji generalnej GP po trzech rozegranych turniejach prowadzi Łukasz Bardeli – 43 punkty przed Janem Kujawskim – 37,5 punktów oraz Szymonem Banachem – 35,5 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że – w odróżnieniu od GP Dyrektora MOK, w której do klasyfikacji liczyć się będą wszystkie turnieje – w Grand Prix 90-lecia GKSz pod uwagę brane będą wyniki z 8 najlepszych występów poszczególnych zawodników.

Kolejny turniej z tego cyklu zaplanowano na piątek, 27 kwietnia b.r. w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapisy do 17.30. Start pierwszej rundy o 17.45. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki GP 90-lecia GKSz 24.03.2012 r.

Klasyfikacja GP 90-lecia GKSz po III turniejach