Wyniki turnieju z okazji 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów

W niedzielę, 9 grudnia b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się 9-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) z okazji 90. rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Wzięło w nim udział 82 zawodników z takich ośrodków szachowych jak Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Ostrów Wielkopolski, Konin, Legnica, Wolsztyn, Dębica, Żnin, Trzemeszno, Stęszew, Witkowo, Zdziechowa, Barcin, Kąpiel, Komorniki i oczywiście Gniezno. Zwycięzcą z dorobkiem 8 punktów został legitymujący się tytułem mistrza międzynarodowej federacji szachowej FIDE Dawid Janaszak z OTSz Ostrów Wielkopolski. Wyprzedził on mistrzów międzynarodowych: Marcina Sieciechowicza z ASSz Miedź Legnica i Klaudiusza Urbana z AZS Poznań – obaj po 7,5 punktów. Bardzo dobrze wypadł Rafał Nowak, który po zdobyciu 7 punktów zakończył rywalizację na miejscu 4 i jednocześnie otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika LKS Chrobry Gniezno. Na miejscach od 5-8 uplasowali się kolejno: Paweł Musiałkiewicz (najlepszy junior do lat 18), Marcin Bernat, Jan Musiałkiewicz i Paweł Nawrocki – wszyscy po 6,5 punktów. Pierwszą „10” zamknęli najlepszy junior do lat 15 Piotr Śnihur oraz najlepsza wśród kobiet Jagoda Gołek – oboje po 6 punktów. W klasyfikacjach dodatkowych triumfowali: najlepsza juniorka – Katarzyna Wesołowska; najlepsi junior do lat 8 – Wiktor Tański, do lat 10 – Jacek Miętkiewicz, do lat 12 – Zuzanna Szeląg. Najlepszym seniorem powyżej 60 roku życia okazał się Jerzy Kot. W klasyfikacjach poszczególnych kategorii szachowych zwyciężyli: bk. – Ryszard Jędrzejewski, V – Jan Kukorowski, IV – Kamil Krasiński, III – Kacper Zywert, II Paweł Nawrocki, I – Rafał Nowak. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. W kosztach nagród, pucharów i medali partycypował Urząd Miasta oraz firmy PAROC Polska i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dyplomy dla nagrodzonych wykonano według projektu 7-letniej Kingi Wieczorek.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju z okazji 90-lecia GKSz

Zdjęcia z turnieju