Wyniki V turnieju GP 90-lecia GKSz

W piątek, 25 maja rozegrano piąty turniej szachów błyskawicznych P 10′ w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w każdy ostatni piątek miesiąca. Tym razem na starcie stanęło 29 uczestników. W zawodach zwyciężył z dorobkiem 6 punktów junior Szymon Banach, który wyprzedził Wiesława Banacha oraz Jana Kujawskiego – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Lidia Stelmaszyk, która zgromadziła 5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski – 3 punkty; w grupie do lat 10 Antoni Kamiński – 3 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki – 5 punktów, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach – 6 punktów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

W klasyfikacji generalnej GP po czterech rozegranych turniejach prowadzi Łukasz Bardeli – 71 punktów przed Szymonem Banachem – 66,5 punktów oraz Wiesławem Banachem – 56 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że – w odróżnieniu od GP Dyrektora MOK, w której do klasyfikacji liczyć się będą wszystkie turnieje – w Grand Prix 90-lecia GKSz pod uwagę brane będą wyniki z 8 najlepszych występów poszczególnych zawodników.

Kolejny – i zarazem ostatni przed wakacjami – turniej z tego cyklu zaplanowano na piątek, 29 czerwca b.r. w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapisy do 17.30. Start pierwszej rundy o 17.45. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki GP 90-lecia GKSz 25.05.2012 r.

Klasyfikacja po V turniejach