Wyniki zawodników Chrobrego w dotychczasowych turniejach wakacyjnych

Zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego aktywnie spędzili trzy pierwsze tygodnie lipca, uzyskując następujące wyniki podczas licznych turniejów rozgrywanych na terenie całego kraju:

W dniach 9-10 lipca w rozegranym w Choszcznie z udziałem 38 zawodników IV Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Lata Mirosław Sobczak uplasował się na miejscu 4 z dorobkiem 4 punktów z 5 partii.

W rozegranym w dniach 6-14 lipca w Policach już po raz 31, jak zwykle silnie obsadzonym, memoriale im. T. Gniota Krzysztof Chojnacki zajął w gronie 27 zawodników miejsce 7, gromadząc 5,5 punktów z 9 partii.

W zorganizowanym w Warszawie w dniach 8-16 lipca memoriale im. M. Najdorfa (turniej B) udział wzięła Zuzanna Szeląg. W gronie 155 szachistów uplasowała się na miejscu 97 z dorobkiem 4 punktów.

W popularnym wśród gnieźnian 9-rundowych międzynarodowych zawodach w Kowalewie Pomorskim: w turnieju A (z rankingiem powyżej 1800 punktów) Szymon Banach w stawce 21szachistów zajął miejsce 15 – 3,5 punktów; w turnieju B (1600-2000), w gronie 66 uczestników bardzo dobrze spisał się Marcel Butyrowski, który zgromadził 7 punktów i wypełnił normę na I kategorię. Pozwoliło mu to w klasyfikacji generalnej zająć miejsce 2 i triumfować w klasyfikacji juniorów do lat 18. W tej samej grupie turniejowej pozostali nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: 28 Dawid Romański, 31 Oktawia Wilk – oboje po 4,5 punktów, 55 Maksymilian Łepski, 56 Jan Kukorowski – obaj po 3 punkty. W turnieju C (do 1600 punktów) z udziałem 85 szachistów nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 20 Wojciech Kukorowski – 5,5 punktów, 71 Jacek Kukorowski – 3,5, 74 Marek Romański – 3 punkty. Natomiast w oddzielnie rozegranym turnieju D, przeznaczonym dla juniorów do lat 13, Aleksander Łepski zdobył 4 punkty i w stawce 45 zawodników zakończył rywalizację na miejscu 30.