Występ zawodników Chrobrego w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia 2013 roku reprezentacja szachistów Chrobrego przebywała w Olsztynie, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Ponad 700 młodych adeptów szachów z całego kraju, podzielonych na grupy wiekowe, rywalizowało w ponad 30-stopniowym upale w hali sportowo-widowiskowej „Urania”, która lata swojej świetności i najlepszej funkcjonalności ma już dawno za sobą. Przez pierwsze trzy dni przeprowadzono 11-rundowy turniej szachów szybkich, rozgrywany systemem szwajcarskim w tempie po 15 minut + 10 sekund za posuniecie dla zawodnika. W turnieju tym udział wzięło siedmioro zawodników Chrobrego, którzy uzyskali następujące rezultaty: w grupie C10 Wojtek Kukorowski z dorobkiem 6,5 punktów uplasował się na dość wysokim, 27 miejscu, zaś Mateusz Żurawski po zdobyciu 4 punktów zakończył zawody na miejscu 86. W grupie C12 Jacek Miętkiewicz zdobył 5 punktów, co pozwoliło mu zająć miejsce 52, zaś Jacek Kukorowski zgromadził 4,5 punktów i wywalczył miejsce 63. W grupie C16 Kamil Żurawski z dorobkiem 3,5 punktów ukończył turniej na miejscu 76, zaś w najstarszej grupie, C18 Szymon Banach był 45, gromadząc 4 punkty. Jedyna juniorka Chrobrego w Olsztynie, Zuzanna Szeląg, występująca w grupie D12 zdobyła 6 punktów i uplasowała się na miejscu 22.

 

W ciągu dwóch ostatnich dni odbył się turniej szachów błyskawicznych. Rozegrano go (nie licząc grup C8 i C10) systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund tempem 3’+2″. Tradycyjnie w tej imprezie skojarzona para rozgrywała w każdej rundzie dwie partie (partia i rewanż odwrotnym kolorem). W mistrzostwach szachów błyskawicznych nie uczestniczyło trzech naszych najmłodszych juniorów (Wojtek i Jaś Kukorowscy oraz Mateusz Żurawski), którzy w tych dniach rozpoczynali dwutygodniowy pobyt w Puławach, uczestnicząc tam w obozie szachowym połączonym z turniejem. Nasi pozostali zawodnicy uzyskali w „blitzu” następujące rezultaty: w grupie C12 Jacek Miętkiewicz był 36 z dorobkiem 11 punktów, w C16 Kamil Żurawski zajął miejsce 79, zdobywając 4,5 punktów, zaś w grupie C18 Szymon Banach wywalczył 9,5 punktów, co dało mu miejsce 38. Dobrze zaprezentowała się Zuzanna Szeląg, która w grupie D12 zgromadziła 13 punktów i uplasowała się na miejscu 13.

Opiekunem i trenerem juniorów Chrobrego w Olsztynie był Wiesław Banach.

Zobacz także:

Zdjęcia z pobytu w Olsztynie

Oficjalna strona mistrzostw w Olsztynie