Występ zawodników Chrobrego w turnieju nocnym w Witkowie

Z kilkunastodniowym opóźnieniem (spowodowanym brakiem oficjalnych wyników na stronie chessarbitra) przedstawiamy rezultaty, jakie osiągnęli zawodnicy Chrobrego, którzy 21 grudnia 2012 roku wzięli udział w rozgrywanym w Witkowie XXI Nocnym Turnieju Szachowym o Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W tym popularnym wśród gnieźnian turnieju szachów szybkich (P 15′), które rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund wzięło tym razem udział 50 zawodników, a wśród nich 13 reprezentantów Chrobrego. W zawodach zwyciężył mistrz międzynarodowy Klaudiusz Urban z Pocztowca Poznań – 10 punktów, przed mistrzami FIDE Marcinem Steczkiem z Hetmana Konin – 9,5 punktów oraz Łukaszem Bardeli z Chrobrego Gniezno – 8,5 punktów. W pierwszej „10” znalazło się jeszcze trzech szachistów naszego klubu: ósmy był Adam Dźwikowski, dziewiąty Szymon Banach – obaj po 7 punktów, zaś dziesiąty Mirosław Sobczak – 6,5 punktów. Organizatorem imprezy był nasz klubowy kolega Andrzej „Józef” Józefczak.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki XXI Nocnego Turnieju Szachowego o Puchar Dowódcy Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, Witkowo 21/22.12.2012 r.