XLVII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna przeszedł do historii

W niedzielę, 7 maja b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano XLVII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Warto zaznaczyć, że jest to najdłużej, nieprzerwanie organizowana impreza sportowa w naszym mieście.

Tegoroczna, czterdziesta siódma edycja zgromadziła na starcie 113 uczestników. Po rozegraniu 9 rund P 10’+4” triumfował mistrz międzynarodowy Piotr Brodowski z Biały Król Wisznia Mała. Drugie miejsce zajął mistrz FIDE Mikołaj Tomczak z MMKS Wieniawa Leszno, a trzecie białoruski mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin reprezentujący Hetman Myslibórz.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: FM Łukasz Licznerski z SzUKS Gostman 83 Gostynin, Michał Mazurkiewicz z SzSON Zagłębie Dabrowa Górnicza i Vadim Razin z Khmelnitskyi. W poszczególnych kategoriach triumfowali:

Kobiety: WFM Magdalena Łysiak-Półtorak UMKS Na Pięterku Poznań

Juniorki: Maja Andrzejewska UMKS Na Pięterku Poznań

Seniorzy 60+: Jan Kujawski LKS Chrobry Gniezno

Juniorzy do lat 8: Kamil Kula LKS Chrobry Gniezno

Juniorzy do lat 10: Jan Klimkowski UKS Smecz Konin

Juniorzy do lat 12: Jan Wojdak LKS Chrobry Gniezno

Juniorzy do lat 15: Mikołaj Nowak UKS Smecz Konin

Juniorzy do lat 18: Mikołaj Tomczak MMKS Wieniawa Leszno

ELO 2001-2200: Jan Kujawski LKS Chrobry Gniezno

ELO 1801-2000: Kestutis Mikalauskis Litwa

ELO 1601-1800: Zbigniew Bieńkowski Płońsk

ELO 1401-1600: Rafał Janicki LKS Piast Śrem

ELO 1201-1400: Mateusz Żurawski LKS Chrobry Gniezno

ELO do 1200: Agata Wesołowska LKS Chrobry Gniezno

Szkółka Szachowa MOK: Karol Stanisławski LKS Chrobry Gniezno

Studenci: Michał Mazurkiewicz SzSON Zagłębie Dabrowa Górnicza

Puchar dla najlepszego zawodnika Chrobrego otrzymał IM Rafał Lubczyński, a dla najwyżej sklasyfikowanego szachisty z partnerskiego miasta Radviliskis na Litwie Kestutis Mikalauskis. Najstarszym uczestnikiem turnieju był Stanisław Wasiak z Raszyn Poznań.

W uroczystości zakończenia turnieju wziął udział wiceprezydent Gniezna Jarosław Grobelny.

Turniej sędziowała Magdalena Judek w asyście Szymona Banacha. Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Gniezna

Zobacz także:

Wyniki XLVII Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna

Relacja na portalu Gniezno.24.com.pl

Zdjęcia autorstwa Rafała Wichniewicza