XXI Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Marzeninie zdominowany przez juniorów Chrobrego

W dniach 28-30 czerwca b.r. po raz dwudziesty pierwszy rozegrano w Marzeninie Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. ks. biskupa Jerzego Dąbrowskiego. Oprócz szachistów z polskich klubów, w zawodach wystąpili także reprezentanci białoruskiej Olimpii Grodno. Tradycyjnie w imprezie tej udział wzięła liczna ekipa młodych szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego. Po raz kolejny nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i praktycznie zdominowali rywalizację w różnych kategoriach wiekowych. Warto zaznaczyć, że na 6 rozegranych turniejów (dziewcząt do lat 10, 13, 16 oraz chłopców do lat 10, 13 i 16) gnieźnianie triumfowali aż w 4. Turnieje rozgrywano systemem szwajcarskim, w którym każdy z graczy rozegrał po 9 godzinnych partii. W turnieju dziewcząt do lat 10, bezapelacyjne zwycięstwo z kompletem 9 punktów odniosła nadzieja gnieźnieńskich szachów Zuzanna Szeląg, która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Aleksandrę Hubert – 8 punktów. W turnieju chłopców do lat 10 zwyciężył z dorobkiem 8 punktów Szymon Nawrocki, zaś pozostali najmłodsi reprezentanci Chrobrego uplasowali się na następujących pozycjach: Gracjan Korytowski był 7 (5 punktów), Alan Kajdaniak – 11 (4,5 punktów), a Norbert Walczak – 15 (4 punkty). Równie pewne zwycięstwo w grupie chłopców do lat 13 odniósł Karol Nawrocki, który zgromadził 8,5 punktów. W tej grupie, dwaj pozostali gnieźnianie: Igor Ryczkowski i Kacper Gumienny po zdobyciu 4,5 punktów zajęli odpowiednio 11 i 12 miejsce. W grupie najstarszych juniorów – do lat 16 – po raz kolejny w marzenińskim festiwalu triumfował Szymon Banach – 8,5 punktów, zaś Marek Nawrocki był 3 (6,5 punktów). W turnieju dziewcząt do lat 13, reprezentująca gnieźnieńskiego Chrobrego Edyta Nawrocka zakończyła rywalizację na miejscu 5 z dorobkiem 4 punktów. Przeprowadzono także klasyfikację drużynową, licząc sumę punktów zdobytych przez – wytypowanych na początku rywalizacji – trzech juniorów i juniorkę. Pewne zwycięstwo odniosła  drużyna Chrobrego I (Szymon Banach, Marek Nawrocki, Karol Nawrocki i Zuzanna Szeląg), gromadząc 32,5 punktów i wyprzedziła zespoły UKS Pionier Kleszczewo – 26 punktów i UKS Żak Września – 25 punktów. W gronie 15 zespołów ekipy Chrobrego II (Szymon Nawrocki, Kacper Gumienny, Alan Kajdaniak i Edyta Nawrocka) i Chrobrego III (Igor Ryczkowski, Gracjan Korytowski, Norbert Walczak i Aleksandra Hubert) uplasowały się na miejscach 8 i 9, zdobywając odpowiednio 22 i 21,5 punktów.

 

Zobacz także:

Zdjęcia z festiwalu w Marzeninie