Za nami I zjazd Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów w szachach klasycznych

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 stycznia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się I zjazd Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów w szachach klasycznych. Łącznie w obu rozgrywkach rywalizuje ponad stu adeptów królewskiej gry z takich ośrodków jak Poznań, Kalisz, Ostrów, Konin, Rawicz, Jarocin, Kostrzyn Wielkopolski, Ślesin, Kościelec oraz Gniezno.

 

W III lidze, po rozegraniu czterech rund, prowadzą AZS Politechnika Poznańska Poznań i OTSz Ostrów Wielkopolski – opie drużyny po 6 punktów, które wyprzedzają Chrobrego II Gniezno – 5 punktów. Natomiast w IV lidze, po rozegraniu 6 rund, na czele tabeli znajdują się drużyny Gambitu Ślesin oraz Chrobrego III Gniezno – po 11 punktów, zaś zespół Chrobrego IV zajmuje aktualnie miejsce 7 z dorobkiem 4 punktów.

Rywalizację w III lidze sędziowali Magdalena Judek i Piotr Przybylski, zaś w IV Mirosław Sobczak i Szymon Banach. Dokończenie rozgrywek, które nastąpi podczas drugiego zjazdu, zaplanowano na weekend 22 i 23 lutego b.r.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wielkopolskiej III Ligi Juniorów – Gniezno, 18-19.01.2014 r.

Szczegółowe wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów – Gniezno, 18-19.01.2014 r.

Galeria zdjęć z I zjazdu Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów – Gniezno, 18-19.01.2014 r.

Relacja TV Gniezno