Za nami turnieje w okazji Dnia Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury

W piątek i sobotę, 2 i 3 czerwca b.r. odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury tradycyjne turnieje szachowe z okazji Dnia Dziecka.

Jak zwykle przeznaczone były one dla najmłodszych i najmniej doświadczonych adeptów królewskiej gry. W tegorocznej edycji – oprócz grupy dzieci wywodzącej się z gnieźnieńskiej Szkółki Szachowej MOK – udział wzięli zawodnicy z Torunia, Wrześni i Palmierowa, którzy rywalizowali na dystansie 6 rund, tempem po 10 minut na zawodnika. Triumfatorzy otrzymali statuetki, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze.

            Pierwszego dnia w szranki stanęli uczniowie klas III-VI. W stawce 15 uczestników triumfował z dorobkiem 5 punktów Olaf Jagodziński przed Alanem Jagodzińskim – 4,5 punktów (obaj ze Szkoły Podstawowej w Palmierowie) i Nataszą Klimko – również 4,5 punktów ze Szkoły Podstawowej we Wrześni. Turniej sędziował Szymon Banach.

            Natomiast drugiego dnia rywalizowali uczniowie klas I i II. W gronie 18 zawodników bezapelacyjne zwycięstwo z kompletem 6 punktów odniósł Tymoteusz Bakaj z Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie, wyprzedzając Lenę Frąckowiak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie i Krzysztofem Sobczakiem ze Szkoły Podstawowej Milenium w Gnieźnie – oboje po 4,5 punktów. Z kolei ten turniej sędziował Kamil Żurawski. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich umiejętności szachowych!

Zobacz także:

Wyniki turnieju z okazji Dnia Dziecka w MOK kl. III-VI – Gniezno, 2.06.2017 r. – serwis Chessmanager

Wyniki turnieju z okazji Dnia Dziecka w MOK kl. III-VI – Gniezno, 2.06.2017 r. – serwis Chessarbiter

Wyniki turnieju z okazji Dnia Dziecka w MOK kl. I i II – Gniezno, 3.06.2017 r.

Zdjęcia autorstwa Wiesława Banacha

Zdjęcia z dnia 2.06 autorstwa Beaty Orczykowskiej