Zainaugurowano obchody 90. rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów

Jak już wspominaliśmy w bieżącym roku przypada 90. rocznica powstania Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. W związku z tym Chrobry Gniezno, jako spadkobierca wieloletniej tradycji gnieźnieńskich szachów, zaplanował szereg imprez mających na celu upamiętnienie tego doniosłego wydarzenia.

Jednym z nich jest rozgrywany w ostatni piątek każdego miesiąca w Miejskim Ośrodku Kultury cykl turniejów szachów błyskawicznych, w których każdy z zawodników posiada po 10 minut na rozegranie partii. Przewiduje się zorganizowanie w bieżącym, jubileuszowym roku 10 turniejów, z których 8 najlepszych liczy się każdemu zawodnikowi do rocznej klasyfikacji Grand Prix. Na starcie pierwszego turnieju, rozegranego w piątek, 26 stycznia stanęło 34 zawodników. Na uwagę zasługuje udział byłej wicemistrzyni Polski seniorek i zarazem reprezentantki Polski na olimpiadzie szachowej w Manili Małgorzaty Bednarskiej, która legitymuje się tytułem mistrzyni międzynarodowej federacji szachowej FIDE i jest obecnie zawodniczką klubu YMCA Warszawa. W 7-rundowym turnieju zwyciężył Wiesław Banach – 6,5 punktów przed Łukaszem Bardeli – 6 punktów i Mirosławem Sobczakiem – 5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Małgorzata Bednarska – 5 punktów. W klasyfikacji juniorów do lat 8 triumfował Gracjan Korytowski – 2 punkty; w grupie do lat 10 Szymon Nawrocki – 3,5 punktów; do lat 14 Karol Nawrocki – 4 punkty, zaś do lat 18 Szymon Banach – 4 punkty. Następny turniej odbędzie się w piątek, 24 lutego b.r. w sali 402 MOK-u. Początek jak zwykle o 17.45. Zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki GP 90-lecia GKSz 27.01.12r.

Klasyfikacja generalna po I turnieju

Zdjęcia z I turnieju GP 90-lecia GKSz

Komunikat oraz terminarz GP 90-lecia GKSz