Zainaugurowano rozgrywki GP MOK 2013

W piątek 11 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano pierwszy z  dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK-u. Na jego starcie stanęło 22 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Jan Kujawski z kompletem 7 punktów przed Mirosławem Sobczakiem i Łukaszem Bardeli (obaj po 5 punktów). Najlepszą kobietą turnieju została juniorka Zuzanna Szeląg zdobywając 3 punkty. Wśród juniorów do lat 10 najlepszym okazał się Mateusz Żurawski (1 punkt) zaś  w grupie do lat 14 Piotr Kamiński ( 3,5 pkt.). W  najstarszej grupie juniorów rywalizację wygrał Karol Nawrocki gromadząc 5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Bezpośrednio przed turniejem odbyło się podsumowanie Grand  Prix Dyrektora Mok-u  2012 oraz wręczenie nagród, pucharów i dyplomów jej zwycięzcom. O triumfatorach tego popularnego wśród szachistów cyklu i zwycięzcach w poszczególnych kategoriach pisaliśmy już w grudniu. Przypomnijmy, że pewne zwycięstwo z dorobkiem 379 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Jana Kujawskiego – 323,5 punktów oraz Wiesława Banacha – 234 punkty. Wśród kobiet  zwycięstwo odniosła 11-letnia Zuzanna Szeląg. W gronie juniorów do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski; wśród 10-latków Szymon Nawrocki. W grupie juniorów do lat 14 zwyciężył Karol Nawrocki, zaś do lat 18 Szymon Banach.

W piątek 18 stycznia rozpoczynamy XV cykl Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK-u w grze błyskawicznej P 5’, P 3’+2’’. Nowością w tym roku jest cykl GP szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK-u. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami umieszczonymi na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników królewskiej gry do uczestnictwa w rozgrywkach. Początek o 1745, zapisy do 1730.

Relację z turnieju inaugurującego GP MOK P 10′ 2013 sporządzili Agata i Krzysztof Szelągowie.

Zobacz także:

Wyniki I turnieju GP MOK P 10′ 2013

Zdjęcia z turnieju dostarczone przez Roberta Bidzińskiego

Klasyfikacja generalna XV GP MOK P 10′ po I turnieju