Zajęcia szkółki szachowej

Zajęcia szkoleniowe z juniorami odbywają się w ramach, funkcjonującej przy Miejskim Ośrodku Kultury, Szkółki Szachowej MOK. W trakcie trwania zajęć dzieci oraz młodzież gnieźnieńskich szkół mają możliwość w sposób systematyczny podnosić swoje szachowe umiejętności pod okiem przygotowanych pod względem merytorycznym instruktorów.

Zajęcia mają charakter cykliczny i odbywają się w:

Poniedziałki – grupa początkująca 1 16.30 – 17.50 – sala 402- zajęcia prowadzi Mirosław Sobczak

Poniedziałki – grupa początkująca 2 18.00 -19.30 – sala 402- zajęcia prowadzi Mirosław Sobczak

Środy – grupa średniozaawansowana – 17.00-19.00– sala 419- zajęcia prowadzi Wiesław Banach

Czwartki – grupa zaawansowana – 17.00-19.00 – sala 419- zajęcia prowadzi Wiesław Banach


W celu umożliwienia kompleksowego rozwoju zawodników (bez względu na stopień zaawansowania), zajęcia składają się z dwóch części. W części pierwszej, mającej charakter teoretyczny realizowany jest przez instruktora (z wykorzystaniem tablicy demonstracyjnej) program szkolenia młodych szachistów z zakresu podstaw szachowej strategii oraz taktyki. W części drugiej, mającej charakter praktyczny, gra się przy użyciu zegara szachowego, partie treningowe umożliwiające zdobycie niezbędnego doświadczenia oraz wyrabiające wśród dzieci i młodzieży pozytywne postawy sportowej rywalizacji i ducha „fair play”.

Uczestnicy otrzymują także materiały kserograficzne umożliwiające podnoszenie szachowych kwalifikacji poprzez rozwiązywanie zadań szachowych w domu.

W soboty, w Miejskim Ośrodku Kultury szkolenia dla kadry juniorów LKS Chrobry Gniezno i wykłady dla wszystkich zainteresowanych  prowadzi mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. O terminach zajęć informujemy na bieżąco na stronie klubu.

W ramach funkcjonowania Szkółki Szachowej MOK organizowane są też turnieje weryfikujące umiejętności jej uczestników. Odbywają się one cykliczne oraz z okazji różnych świąt, rocznic czy okoliczności.

Zobacz także:

Komunikat Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2017

Galeria zdjęć z zajęć poniedziałkowych 17.10.2016r.

Galeria zdjęć ze szkolenia z mm Krzysztofem Chojnackim 22.10.2016r.

Galeria zdjęć z zajęć w środę, 23.11.2016r.

Galeria zdjęć z zajęć w czwartek, 24.11.2016r.

Profil Szkółki Szachowej MOK na Facebooku