Zakończył się tegoroczny cykl Grand Prix „Szachy na basenie”

W sobotę, 30 listopada b.r. na terenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się czwarty i zarazem ostatni turniej szachów szybkich P 15′, rozegrany w ramach Grand Prix „Szachy na basenie” 2013 o Puchar Dyrektora GOSiR-u Jacka Mańkowskiego. W 7-rundowej imprezie udział wzięło 33 zawodników z Gniezna, Środy Wielkopolskiej i Kostrzyna Wielkopolskiego. Na wszystkich stopniach podium znaleźli się juniorzy Chrobrego: zasłużone zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Marek Nawrocki, który wyprzedził Zuzannę Szeląg i Karola Nawrockiego. W klasyfikacji kobiet triumfowała Zuzanna Szeląg; wśród juniorów do lat 10 najlepszy, okazał się Mikołaj Grynia ze Środy Wielkopolskiej; w gronie juniorów do lat 14 ponownie najlepsza była Zuzanna Szeląg, zaś w klasyfikacji do lat 18 Marek Nawrocki.

W czterech turniejach całorocznego cyklu udział wzięło ogółem 92 szachistów. Do klasyfikacji generalnej Grand Prix zaliczano każdemu zawodnikowi jego trzy najlepsze występy. Zwycięstwo odniósł Karol Nawrocki, który wyprzedził swojego brata Marka – obaj po 51 punktów oraz Emila Wiśniewskiego – 50 punktów. Najlepszą kobietą rozgrywek okazała się Zuzanna Szeląg. Wśród juniorów do lat 10 najlepszym był Mikołaj Grynia; do lat 14 Zuzanna Szeląg, a do lat 18 Karol Nawrocki. Wszystkie imprezy sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Należy podkreślić dobrą organizację czterech turniejów cyklu, którą zapewniał Gnieźnieński Ośrodek Sporu i Rekreacji, reprezentowany przez jego dyrektora sportowego Andrzeja Krzyścina. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz jednorazowe bilety na gnieźnieński basen. Należy mieć nadzieję, że współpraca pomiędzy GOSiR-em a klubem szachowym Chrobry będzie kontynuowana.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki IV turnieju GP „Szachy na basenie” 2013 Gniezno, 30.11.2013 r.

Końcowa klasyfikacja generalna GP „Szachy na basenie 2013”

Galeria zdjęć z IV turnieju nadesłana przez Krzysztofa Szeląga