Zakończyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski

W sobotę, 1 kwietnia w Starym Mieście koło Konina odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów strefy wschodniej. Blisko 180 młodych miłośników królewskiej gry z powiatów konińskiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, słupeckiego, średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego walczyło w swoich kategoriach wiekowych o medale, dyplomy ale przede wszystkim o awans do Mistrzostw Wielkopolski. Zawody przeprowadzono na dystansie 7 godzinnych rund. Reprezentanci gnieźnieńskiego Chrobrego wywalczyli 4 medale i 12 awansów do czerwcowych finałowych rozgrywek.

W stawce 15 najmłodszych zawodniczek do lat 9 D9 na szóstym miejscu premiowanym awansem uplasowała się Anna Oszutowska. Z awansu cieszyła się również Lena Frąckowiak, która zajęła miejsce dziewiąte.

W grupie dziewcząt do lat 11 D11, w której wzięło udział 21 zawodniczek, awans uzyskała Zofia Wilkosz zajmując szóste miejsce. Magdalena Pietrzak i Dominika Pejka uplasowały się odpowiednio na miejscach trzynastym i czternastym.

W klasyfikacji 17 dziewcząt do lat 13 D13 awans uzyskała, zdobywając złoty medal, Maria Kamińska. Jej koleżanki klubowe Maria Ciesielska, Aleksandra Leśniewska, Magdalena Ciesielska i Wiktoria Pejka zajęły miejsca dziewiąte, trzynaste, piętnaste, szesnaste.

W stawce 12 zawodniczek do lat 15 D15 Maria Stachowiak zajęła dwunaste miejsce.

W najmłodszej grupie liczącej 40 chłopców do lat 9 C9  brązowy medal zdobył Mikołaj Gubała. Ponadto awans do finałowych rozgrywek Mistrzostw Wielkopolski wywalczyli: Oskar Radwański – miejsce szóste, Diyar Banaszak-Aslanca – miejsce siódme, Adam Wiśniewski – miejsce dziewiąte i Jakub Andrzejewski – miejsce dziesiąte. Pozostali reprezentanci Chrobrego uplasowali się na miejscach: jedenaste –Filip Witkowski, trzynaste – Karol Stanisławski i piętnaste – Tymoteusz Bakaj.

W stawce 28 zawodników do lat 11 C11 miejsce dziesiąte, premiowane awansem zajął Wiktor Jędrys. Tomasz Szarzyński uplasował się na 14 pozycji.

Na starcie grupy zawodników do lat 13 C13 stanęło 16 zawodników. Awanse do finałowych rozgrywek oraz złoty i srebrny medal wywalczyli Mateusz Żurawski i Witold Lewandowski. Na trzynastym i piętnastym miejscu uplasowali się Maciej Stanczewski i Maciej Kaniewski.

Wśród 12 szachistów do lat 15 C15 Krystian Kodranc i Patryk Andrzejewski zakończyli rywalizację na miejscach dziesiątym i jedenastym.

W stawce 11 zawodników do lat 18 C18 Wojciech Pietrzak zajął ósme miejsce.

Normy na kategorie szachowe wypełnili: na IV – Anna Oszutowska, Lena Frąckowiak, Magdalena Pietrzak, Oskar Radwański, Maria Ciesielska, Aleksandra Leśniewska, na V – Tymoteusz Bakaj, Filip Witkowski, Diyar Banaszak-Aslanca.

Zobacz także:

 Szczegółowe wyniki grupy D 9

Szczegółowe wyniki grupy D 11

Szczegółowe wyniki grupy D 13

Szczegółowe wyniki grupy D 15

Szczegółowe wyniki grupy C 9

Szczegółowe wyniki grupy C 11

Szczegółowe wyniki grupy C 13

Szczegółowe wyniki grupy C 15

Szczegółowe wyniki grupy C 18

Zdjęcia z półfinałowych rozgrywek nadesłane przez Wiolettę Bakaj i Macieja Frąckowiaka