Zakończyły się rozgrywki szachowej ekstraligi

W weekend, 2-4 października b.r. odbył się we Wrocławiu trzeci i zarazem ostatni zjazd tegorocznej ekstraligi szachowej, w której udział brało dziesięć najlepszych drużyn w Polsce, a wśród nich gnieźnieńscy szachiści rywalizujący w ekstralidze pod nazwą bezokularow.pl Chrobry Gniezno. Mimo dobrej gry i ambitnej postawy naszym reprezentantom nie udało się utrzymać w tych prestiżowych i w pełni profesjonalnych rozgrywkach.

Podczas ostatniego zjazdu nasi zawodnicy zremisowali z silną ekipą Akademii Szachowej Future Processing Gliwice, ulegli naszpikowanej arcymistrzami drużynie Rotmistrza Grudziądz, by w meczu ostatniej rundy, który decydował o utrzymaniu w ekstralidze, nie sprostać zespołowi Wisły Kraków. Tym samym bezokularów.pl Chrobry zakończył rywalizację na 9 miejscu z dorobkiem 3 punktów (1 zwycięstwo, 1 remis i 7 porażek) i po rocznym pobycie opuszcza szeregi ekstraligi. Punkty dla gnieźnian w całych rozgrywkach zdobyli: Zbynek Hracek – 1,5 z 3 partii, Łukasz Bardeli – 0 z 2, Vaidas Sakalauskas – 1 z 2, Rafał Lubczyński – 3 z 9, Grzegorz Nasuta – 3 z 6, Joanna Worek – 6 z 9, Krzysztof Chojnacki – 3 z 7, Jan Musiałkiewicz – 2,5 z 7, Paweł Musiałkiewicz – 1,5 z 7. 

Zobacz także: 

Strona ekstraligi 

Zdjęcia z III zjazdu ekstraligi – Wrocław, 2-4.10.2015 roku