Zakończyły się rozgrywki Wielkopolskiej III Ligi Juniorów

W dniach 22-23 kwietnia w Licheniu Starym odbył się drugi, ostatni zjazd Wielkopolskiej III Ligi Juniorów. O pierwszym zjeździe, który odbył się w dniach 25-26 marca pisaliśmy TUTAJ. Podczas drugiego, sobotnio-niedzielnego zjazdu drużyna gnieźnieńskiego Chrobrego rozegrała pięć meczów: cztery z nich wygrała, a w jednym odniosła porażkę.

Wyniki poszczególnych meczów:

LKS Chrobry II Gniezno – UKS Na Pieterku II Poznań 4-2

LKS Chrobry II Gniezno – M-GOK Gambit Ślesin 6-0

LKS Chrobry II Gniezno – UKS ZSO Włoszakowice 4-2

LKS Chrobry II Gniezno – Lech WSUS Poznań 4,5-1,5

LKS Chrobry II Gniezno – KTS Kalisz 1,5-4,5

Dla drużyny podczas drugiego zjazdu punkty zdobywali: Marcel Butyrowski – 4,5, Jan Kukorowski – 3, Jan Wojdak – 4,5, Witold Lewandowski – 4, Maria Kamińska – 3, Lena Frąckowiak – 1 –wszyscy z 5 partii.

W końcowej klasyfikacji drużyna LKS Chrobry II Gniezno, w stawce 10 zespołów, po rozegraniu 9 meczów, uplasowała się na miejscu 4. Sukcesy indywidualne odnieśli gnieźnieńscy juniorzy zdobywając medale na poszczególnych szachownicach: srebry Marcel Butyrowski na pierwszej, brązowyJan Kukorowski na drugiej i złotyJan Wojdak na trzeciej.

Opiekunem naszych juniorów podczas rozgrywek ligowych była Monika Butyrowska.

Zobacz także:

Wyniki Wielkopolskiej Ligi Juniorów

Zdjęcia z II zjazdu nadesłane przez Monikę Butyrowską