Zakończyły się tegoroczne rozgrywki „Złotej Wieży”. Relacja Ewy Zagrodzkiej-Zamiar

W Uniejowie zakończył się 63. Finał Centralny Szachowego Turnieju o „Złotą Wieżę”, który stanowił Drużynowe Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. W stawce 17 czteroosobowych zespołów wystąpiła ekipa LKS Chrobry Gniezno, która uplasowała się na 10 miejscu z dorobkiem 8 punktów meczowych. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Ryszard Kujawski – 4,5, Zygmunt Kujawski – 5, Mateusz Żurawski – 5,5, Ewa Zagrodzka-Zamiar – 0,5.

Wyniki turnieju

Relacja Ewy Zagrodzkiej-Zamiar:

W dniach 12-17. lipca br w Uniejowie odbył się 63 Ogólnopolski Masowy Turniej Szachowy LZS o Złotą Wieżę Finał Centralny. W turnieju wzięło udział 17 drużyn wyłonionych na podstawie eliminacji w poszczególnych województwach. Województwo Wielkopolskie reprezentowała drużyna LKS Chrobry Gniezno w składzie Ryszard Kujawski, Zygmunt Kujawski, Mateusz Żurawski, Ewa Zamiar. Zawody zostały zorganizowane w uniejowskim Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W tych szesnastowiecznych murach szachiści rywalizowali na dystansie dziewięciu rund system szwajcarskim. Tempo gry to 90 min dla zawodnika plus 30 sekund na każdy ruch. Po pięciu dniach zmagań zwyciężyła drużyna LKSz GCkiP Czarna (obrońca tytułu), drugie miejsce zajęła drużyna LKS Zarzewie Prudnik, a trzecie padło łupem MUKS Stoczek 45 Białystok. Drużyna LKS Chrobry Gniezno ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu. Oprócz rywalizacji na szachownicy organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji. Można było zrelaksować się na basenach termalnych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku, odwiedzić ZOO safari w pobliskim Borysewie, a także odbyła się impreza integracyjna. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę okolicznościową. Patronat nad Turniejem objął arcymistrz Jan-Krzysztof Duda.