Zaległe informacje o występach zawodników Chrobrego

Podajemy zaległe informacje o występach zawodników Chrobrego w turniejach szachów klasycznych, które miały miejsce podczas zimowych ferii: W 9-rundowym turnieju Rybnik Chess Classic, który rozegrany został w dniach 10-15 lutego 2015 roku i zgromadził na starcie 27 osób Jan Kukorowski z dorobkiem 6,5 punktów był 3 (co jednocześnie pozwoliło mu triumfować w klasyfikacji do lat 14), zaś Wojciech Kukorowski zgromadził 4,5 punktów i zajął 13 miejsce (2 w klasyfikacji do lat 12).

W popularnym wśród gnieźnieńskich szachistów 9-rundowym turnieju Obra Zima Open, który w tym roku rozegrany został w dniach 18-22 lutego b.r. wystąpiło sześciu naszych zawodników. W turnieju A, w stawce 46 szachistów nasi zawodnicy zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 21 Dawid Romański, 22 Jan Kukorowski, 24 Kamil Żurawski – wszyscy po 4,5 punktów, 41 Maksymilian Łepski – 3 punkty. Natomiast w turnieju B, z udziałem 34 zawodników, Mateusz Żurawski, zdobywając 6,5 punktów uplasował się na miejscu 3 i jednocześnie wywalczył normę na II kategorię. Marek Romański zdobył 5,5 punktów, co pozwoliło mu zająć miejsce 7. W 9-rundowym turnieju blitza, który na starcie zgromadził 28 osób Kamil Żurawski był 5 (5,5 punktów), Maksymilian Łepski 17, a Jan Kukorowski – 18 (obaj po 4,5).

W rozegranych w Poznaniu w dniach 23-25 lutego b.r. 7-rundowych I Otwartych Mistrzostwach AZS Poznań FIDE, w których rywalizowało 40 zawodników triumfował z dorobkiem 6 punktów Szymon Banach, 8 był Maksymilian Łepski – 4,5 punktów, 11 Damian Krasiński, 14 Kamil Krasiński – obaj po 4 punkty, 22 Jan Kukorowski – 3 punkty.

Natomiast w kończących ferie 7-rundowych I Otwartych Mistrzostwach KS LECH-WSUS Poznań, które odbyły się w dniach 25-28 lutego również w stolicy Wielkopolski reprezentanci Chrobrego, w stawce 40 zawodników, zaprezentowali się bardzo dobrze. Zwyciężył Mirosław Sobczak – 6,5 punktów, 4 był Kamil Krasiński, 5 Wojciech Doberschütz – obaj po 5 punktów, 12 Damian Krasiński, 15 Przemysław Doberschütz – obaj po 4 punkty, 28 Dorota Doberschütz – 3 punkty.