Zaproszenie na imprezy towarzyszące turniejowi pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Pragniemy wszystkich Państwa zaprosić na imprezy towarzyszące II Ogólnopolskiemu Turniejowi Szachowemu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Gniezno 2015. Odbywać się one będą na terenie naszego miasta w sobotę, 28 lutego b.r. Oto ich ramowy program oraz informacje organizacyjne:

O godzinie 9.00 zapraszamy na mszę św. w intencji pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, która odprawiona zostanie w kościele p.w. św. Trójcy (fara) w Gnieźnie. Bezpośrednio po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty pod pobliską tablicą upamiętniającą „Żołnierzy Wyklętych”.

O godzinie 12.00 w Centrum Kultury eSTeDe przy ul. Roosevelta 42 odbędzie się spotkanie z historykiem Adamem Borowskim z Oficyny Wydawniczej Volumen, na które wstęp jest wolny.

O godzinie 17.00, również w CK eSTeDe, rozpocznie się projekcja filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”.

Po filmie, od godziny 18.00, na tej samej scenie odbędzie się koncert rockowy historyczno-patriotycznego zespołu FORTECA, na który wstęp jest również wolny.

Informacja dla osób zainteresowanych obejrzeniem filmu i udziałem w koncercie: projekcja filmu oraz koncert mają charakter zamknięty, co oznacza, że uczestniczyć w nich będą mogli jedynie posiadacze kart wstępu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na sali koncertowej liczba „wejściówek” jest limitowana. Dla uczestników turnieju szachowego zarezerwowaliśmy pulę darmowych kart wstępu. W związku z tym osoby zainteresowane udziałem w projekcji filmu i w koncercie prosimy o kontakt (661 138 960 lub banachwl@interia.pl). Z powodu bardzo dużego zainteresowanie filmem i koncertem prosimy Państwa o zgłaszanie zapotrzebowania na kartę wstępu do niedzieli, 22 lutego b.r.

Zobacz także:

Informacja o imprezach towarzyszących w TV Gniezno

Informacja o imprezach towarzyszących na portalu gniezno24.com

Odsłuchaj nagrania w Radio Gniezno

Plakat informujący o imprezach towarzyszących

Utwór zespołu FORTECA „Żołnierze Wyklęci”