Zawodnicy Chrobrego na turniejach w Gliwicach i Nekli

W miniony weekend większość zawodników Chrobrego wzięła udział w Mistrzostwach Gniezna. Jednak byli też i tacy, którzy wykorzystując pobyt w innych miastach postanowili skonfrontować swoje umiejętności z szachistami z innych ośrodków. W tej grupie znaleźli się bracia Wojciech i Jan Kukorowscy, którzy w sobotę, 1 czerwca uczestniczyli w rozegranym w Gliwicach w XV Ogólnopolskim Turnieju Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Zawody te rozgrywane były w formule szachów szybkich (P 15′) na dystansie 9 rund. W turnieju dzieci do lat 10, w którym wzięło udział 49 zawodników Wojtek po zdobyciu 5 punktów uplasował się na miejscu 22. Natomiast w turnieju dzieci do lat 13 z udziałem 47 młodych adeptów szachów, Jasiu zdobył 3,5 punktów co dało mu miejsce 35.

Tymczasem w niedzielę, 2 czerwca bracia Damian i Kamil Krasińscy wzięli udział w rozegranym w Nekli 7-rundowym turnieju szachów szybkich (P 15′) „Gram, bo lubię”. W grupie A – dla seniorów oraz juniorów z przynajmniej II kategorią – Damian zajął 5 miejsce z dorobkiem 4,5 punktów, zaś w grupie B – dla juniorów z III i IV kategorią – Kamil uplasował się na miejscu 3 po zgromadzeniu 5 punktów.

Zobacz także:

Wyniki turnieju w Gliwicach (do lat 10) – 1.06.2013 r.

Wyniki turnieju w Gliwicach (do lat 13) – 1.06.2013 r.

Strona z wynikami turniejów w Nekli – 2.06.2013 r.