Zawodnicy Chrobrego na turnieju w Trzciance

 

W niedzielę, 6 marca b.r. rozegrano w Trzciance I Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. Rywalizowano na dystansie 9 rund, po 15 minut dla zawodnika w każdej partii. W gronie ponad 160 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Francji i Stanów Zjednoczonych znalazło się 13 arcymistrzów i 14 mistrzów międzynarodowych.

Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy uplasowali się na następujących pozycjach: Winicjusz Fengier – 28 (6 punktów), Rafał Nowak – 41 (5,5), Mirosław Sobczak – 48 (5,5), Andrzej Józefczak – 54 (5), Emil Wiśniewski – 62 (5), Wiesław Banach – 78 (4,5), Wiesław Adamczyk – 106 (4). Warto zauważyć, że był to jeden z najlepiej obsadzonych turniejów jednodniowych w naszym kraju. Organizatorzy poinformowali, że przyszłoroczny memoriał odbędzie się 7 marca i zgromadzi większą liczbę jeszcze bardziej renomowanych zawodników, w tym byłego, wieloletniego mistrza świata Anatolija Karpowa z Rosji.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki memoriału

Zdjęcia z memoriału

Relacja video