Zawodnicy Chrobrego na turnieju w Wągrowcu

W niedzielę, 19 sierpnia b.r. rozegrano w Wągrowcu tradycyjny turnieju szachów szybkich P 15′ „Lato na Pałukach”. Wzięło w nim udział 36 zawodników z takich szachowych ośrodków jak: Bydgoszcz, Trzcianka, Złotów, Pawłowice Śląskie, Wągrowiec, Rogoźno, Lechlinek, Nakło, Damasławek, Dobiejewo, Przeźmierowo, Gołańcz, Lille (Francja) oraz Gniezno. W 9-rundowej rywalizacji zwycięstwo z dorobkiem 7,5 punktów odniósł Paweł Jaroch z klubu Pniówek 74 Pawłowice Śląskie, który wyprzedził Marka Olszewskiego z Chemika Bydgoszcz oraz Wiesława Banacha z Chrobrego – obaj po 7 punktów. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 9 Szymon Banach, 10 Mirosław Sobczak – obaj po 5,5 punktów, 24 Dawid Romański – 4 punkty, 27 Zuzanna Szeląg, 31 Marek Romański – oboje po 3,5 punktów. Szymon Banach okazał się najlepszy w klasyfikacji juniorów starszych (do lat 18), zaś Zuzanna Szeląg – zarówno w klasyfikacji kobiet oraz juniorów młodszych (do lat 12) – zajęła miejsce drugie. Jak zwykle turniej sprawnie sędziował Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga