Zawodnicy Chrobrego na V Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Gwiazda Północy”

W dniach 22-28 stycznia w Jastrzębiej Górze odbył się V Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”. W 9-rundowych rozgrywkach szachów klasycznych uczestniczyli również szachiści Chrobrego Gniezno. W grupie Open, z udziałem 165 zawodników, nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach:

14. Mirosław Sobczak – 6 punktów, 3 miejsce w klasyfikacji zawodników z rankingiem  1651-1900

34. Dawid Romański – 5,5 punktów, 2 miejsce w klasyfikacji zawodników z rankingiem 1401-1650 (nie przegrał żadnej partii i po raz kolejny wypełnił normę na I kategorię)

43. Emil Wiśniewski – 5,5 punktów

47. Zuzanna Szeląg – 5 punktów

60. Jacek Miętkiewicz – 5 punktów

104. Jan Kukorowski – 4 punkty

W grupie juniorów do lat 10 wziął udział Adam Wiśniewski. W stawce 71 młodych szachistów, Adam zdobył 4,5 punktów i zajął miejsce 39.

W towarzyszącym festiwalowi turnieju szachów błyskawicznych, rozegranym 24 stycznia zagrał Jacek Miętkiewicz. Po rozegraniu 11 rund tempem 5 minut na zawodnika, nasz junior zgromadził 6 punktów i zajął 31 miejsce. Startowało 94 zawodników.