Zawodnicy Chrobrego w Wągrowcu

W niedzielę, 18 sierpnia b.r. już po raz 45 odbył się w Wągrowcu 9-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) „Lato na Pałukach”. Jest to coroczna impreza szachowa organizowana przez starostę wągrowieckiego Michała Piechockiego, ciesząca się dużym powodzeniem wśród miłośników szachów z różnych miejscowości. W tym roku zjawiło 28 reprezentantów m.in. Bydgoszczy, Gniezna, Trzcianki, Wągrowca, Nakła, Wapna, Damasławka, Przeźmierowa, Rogoźna, Gołańczy, Rgielska, Lechlinka, a nawet jeden zawodnik z Francji. Tym razem na Pałuki wybrała się 8-osobowa ekipa szachistów Chrobrego Gniezno. Najlepiej z gnieźnian wypadł Szymon Banach, który gromadząc 7 punktów musiał uznać wyższość jedynie zwycięzcy turnieju Marka Olszewskiego z Chemika Bydgoszcz. Nasi pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 4 Łukasz Bardeli, 5 Mirosław Sobczak – obaj po 6 punktów, 7 Przemysław Doberschütz – 5,5 punktów, 10 Wiesław Banach – 5 punktów, 15 Wojciech Doberschütz – 4,5 punktów, 22 – Mikołaj Poremski – 3 punkty, 27 Dorota Doberschütz – 1,5 punktów. Nasi juniorzy zostali nagrodzeni w klasyfikacjach dodatkowych: wśród juniorów od 13-18 lat Szymon Banach był pierwszy, zaś Wojciech Doberschütz drugi; w gronie juniorów do lat 12 triumfował Mikołaj Poremski, zaś Dorota Doberschütz była trzecia.

 

Zobacz także:

Zdjęcia z turnieju, Wągrowiec, 18.08.2013 r.

Relację wągrowieckiego portalu telewizyjnego WRC

Szczegółowe wyniki turnieju